1. Del

 S prijateljicami sedimo v gostilni in vsaka na svojem telefonu iščemo, kam bi šle letos na dopust. V tišini vsaka na svojem telefonu skrolamo in iščemo, vsaka svojo državo, vsaka svoje zahteve... O-B-U-P! Pa naj še kdo reče, da se punce hitro zmenimo, kam bi šle, ja pa ja de. Vsako leto ista zgodba. Prvič moramo uskladiti menstruacije, potem uskladiti letne dopuste, to še nekako gre, ko pa pride na vrsto lokacija, oo, takrat pa se začnejo problemi. Vse smo že poskusile, vsaka je povedala, kam bi šla, a v prvo nismo imele iste države, seveda, že preveč lepo bi bilo, če bi tako hitro skupaj prišle. Porabile smo ure in ure za iskanje, a nikakor se nismo vse 3 strinjale. Jaz sem že obupala in sem šla na Instagram, Sophie in Peggy pa sta še kar vstrajali in iskali nastanitve na bookingu. Tišino prekine Sophie 'No, punce zdaj pa tako, če v roku 20 minut ne izberemo lokacije, ne grem nikamor!' S Peggy sva se spogledali, ker sva vedeli koliko je ura, če to reče Sophie, ker je res trmasta in vztrajna do zadnje minute, se vidi, da je po horoskopu lev, če kdo zna to kazat, je to ona. Peggy 'Dajmo nekaj spit, bo takoj lažje.' Res naročimo še 3 aperole in še vedno sedimo v tiši. Jaz pijem aperol in skrolam po instagramu. Naenkrat se mi aperol zatakne in začnem kašljat. Peggy in Sophie me gledata. Sophie 'Si vredu??', jaz pokimam in se nasmejem. Peggy 'Spet je videla enega hudega na instagramu pa se ji je zaletelo.' Vse pademo v smeh. Vse kar sem lahko izustila je bilo ' IBIZA!'. Končno se odkašljam in obe me debelo gledata. Peggy 'ŽURKAAAAAA!' Tako naglas je zavpila, da se je cela gostilna obrnila. S Sophie sva se samo zasmejali. 
Sophie 'Kje si zdaj našla Ibizo?'
Jaz 'Na Instagramu mi je ven vrglo.'
Sophie 'Jaz sem takoj za, ampak preverimo cenovno.'
Res gremo vse nazaj na telefon in vsaka je dobila svojo nalogo, Sophie je iskala destinacije, katere bi obiskale, Peggy je iskala hotel, jaz pa sem gledala letalske karte. Na srečo je bilo letališče blizu nas in cenovno ugodno, prav tako je bil ugoden tudi prevoz do letališča in kasneje tudi do hotela in nazaj. Povemo si cene in čudežno smo se vse strinjale, tako da sem jaz rezervirala letalske karte in prevoz, Peggy pa je rezervirala hotel.
Peggy 'No, zdaj si pa zaslužimo še eno pijačo.'
Sophie 'Ja, res. Končno smo rezervirale.'
Res naročimo še eno pijačo in  nazdravimo.
Jaz 'Kaj bomo pa s sabo vzele za obleč?'
Sophie se nasmeje 'Pa smo spet tam.'
Peggy 'Ja nič, treba se je obleč seksi.'
S Sophie se nama zaleti aperol, spogledali sva se in nasmejali. Peggy je drugače vedno bila bolj tiha, ampak zadnje čase preseneča in pove tudi stvari, ki jih od nje ne bi pričakoval nikoli.
Sophie 'Okej Peggy, ti si res tiha voda, ki bregove dere.'
Vse smo se nasmejale in spile do konca. Dogovorile smo se, da doma vsaka pogleda, kaj bo naročila za obleč, ker seveda za na Ibizo ne moreš imeti starih oblačil, ampak rabiš nove. Če me ne kompliciramo, nismo vesele. Doma smo res pregledale, si poslale slike in naročile.

Dnevi do Ibize so leteli kot strela z jasnega in končno je bil petek, en dan pred odhodom. V službi sem hitela delati še zadnje tabele in poročila, pripravila sem tudi vse v toliko vnaprej, da me po vrnitvi z dopusta ne pričaka gora dela, ampak da začnem postopoma. Peggy in Sophie sta na njuno srečo imeli tako službo, kjer jima ni bilo treba vse pripravljati vnaprej in zaključevati. Ko sem končno vse zaključila, sem odšla še po zadnjih opravkih. Ura je bila že skoraj 17h, takrat smo dogovorjene še na zadnji pijači, da dorečemo stvari. Ker ravno nimam sreče, je seveda na vbseh blagajnah bila dolga vrsta, za povrh vsega so pa še vsi jemali izdelke na kupon, kar se je zavleklo, saj je vsak imela najmanj 2 kartici in seveda za vsak nakup je potrebno narediti nov račun. Mislila sem, da bo na hitri blagajni kaj boljše, a žal ni bilo. Pogledam uro in bila je 17.05. V skupino hitro napišem, da bom malo zamudila. Končno pridem na vrsto, nikoli še nisem tako hitro skenirala vseh izdelkov, a tokrat presenetljivo je bilo hitro. Prednost je bila še ta, da sem nekoč delala v trgovini in  sem poznala blagajne v nulo. Hitro zgrabim vrečke in grem proti avtu. Seveda gneča ni bila dovolj samo v trgovini, ampak je bila tudi na cesti. Bila sem že tako živčna, ker sem morala še na pijačo, doma pa moram še vse spakirat in pospravit. Hvalabogu sem se spomnila ceste, po kateri skoraj nikoli ni avtomobilov in končno sem imela srečo, da jih res ni bilo. Prišla sem v gostilno in na mizi me je že čakala bela kava. Hitro se usedem za mizo.
Jaz 'Znorela bom. Ravno danes je gneča na cesti in v trgovinah.'
Sophie 'Ne sekiraj se, saj ti je uspelo priti, drugače smo pa itak že navajene, da vedno zamujaš, to ni nič novega.'
Peggy 'Le glej, da boš jutri pravi čas na zbirnem mestu.'
Jaz 'Ja, ja, saj bom.'
Sophie 'Uro si naštimaj 2 uri pred odhodom, ne samo 1.'
Vse pademo v smeh.
Jaz 'Razumem šefica.'
Hitro smo spile kavo in odšle vsaka k sebi.  Ko sem prišla domov, sem hitro vse pospravila potem pa šla pakirati. Na pojsteljo sem si zložila oblačila, katera sem mislila vzeti s sabo. Gledala sem kovček in oblačila, videla sem, da to ne bo šlo, saj je bilo oblačil veliko več kot prostora v kovčku. Končno sem razbrala, kaj bom dala notri in kaj ne. Pogledala sem na uro in videla, da je že polnoč, čez 3 ure moram že vstat, saj imamo ob 7h let, ob 5h pa moramo biti na letališču. Hitro sem šla še pod tuš. Morala sem si umiti še glavo in se pobriti, seveda vse sem pustila do zadnjega, klasika za Lally. Vlegla sem se na pojsteljo in v trenutko zaspala.
 


 


Komentarji

Priljubljene objave iz tega spletnega dnevnika

5. del

4. del