8. del
Ko smo prišle pred vhod hotela, so nas že čakali. Še preden smo stopile ven, sem si dala gor sončna očala, ker me je svetloba tako motila, da bi najraje še zaprla oči.
Mark 'Dobro jutro.'
Vse 3 odzravimo. Plaža je bila od hotela oddaljena 100m, ampak meni se je teh nekaj metrov vleklo, kot da hodimo že 5 kilometrov. Končno pridemo do plaže, kjer so bile proste le še 3 postelje, če tako rečem, na katerih lahko ležita. Ležalniki so bili vsi zasedeni.
Adam in Peggy sta se ulegla na enega, Mark in Christian na enega, midve s Sophie pa na drugega. Jaz sem samo odložila torbo in se ulegla, kako je bil udoben ne morete verjeti.
Adam 'Gremo v vodo?'
Vsi so se strinjali.
Jaz 'Jaz bom to rundo še zunaj, kar pojdite.'
In res so šli vsi v vodo, jaz pa sem spet zaspala nazaj. Po nekaj minutah sem se prebudila in vidim, da je Christian že prišel iz vode in se ulegel na svojo pojsteljo. Midva sva ležala na notranji strani, tako da bi lahko rekli, da sva skupaj ležala, če bi bile pojstelje čisto skupaj, Mark in Sophie pa na zunanjih. Videl je, da sem malo odprla oči.
Christian 'Ojla.'
Oh, ta njegov ojla, prav spomini so se mi vrnili, ko sva se po telefonu parkrat slišala službeno, prvič sem od njega slišala, da fant tudi reče ojla, pa še na tak način, kakor reče on, čisto umirjeno, nežno...
Jaz 'Ojla.'
Christian 'Si se naspala?'
Jaz 'Ne, še mi manjka spanca.' in se zasmejem, on prav tako.
Christian 'Verjamem ja, ampak voda je top.'
Jaz 'Bom šla malo kasneje.'
Medtem v vodi...
Adam 'Mislite, da bo delovalo?'
Mark 'Bo, ampak zakaj si se Sophie ulegla zraven Lally?'
Sophie 'Da ni preveč očitno, kaj želimo, prehitro bi nas razkrinkala, če bi ju skupaj dali.'
Mark 'Aja, saj res ja.'
Peggy 'Zato pa smo ženske, da razmišljamo še namesto vas, haha.'
Malo sem gedala naše v vodi, ki so si podajali žogo in se zabavali, res je bilo mamljivo, ampak se mi ni dalo vstati.
Christian 'Grem po kavo, jo boš ti tudi?'
Jaz 'Ja, prosim, z mlekom.'
Christian 'Zmenjeno.'
Končno se je nekdo spomnil na kavo, saj bi jo šla iskat, ampak sem upala, da jo bo prinesel kdo drug. Ko je prišel nazaj, mi je kavo dal v roke.
Christian 'Se lahko uležem zraven tebe? Da se lahko kaj pogovarjava, da se ne dereva, čez pol plaže?'
Oba se zasmejiva, pokimam mu in se uleže na stran od Sophie.
Jaz 'Joj, kako paše tale kavica zdaj, mi je že žal, da nisem šla na zajtrk in že tam eno spila.'
Christian 'Ah, saj si jo zdaj dobila, bolje pozno kot nikoli.'
Se zasmejem 'Res je ja.'
Malo je bilo tišine, jaz se naslonim pa vzglavnik in imam gor sončna očala, oči pa zaprte, potem pa je Christian začel spraševati.
Christian 'Te lahko nekaj vprašam?'
Jaz 'Seveda.'
Christian 'Tako si mi znana pa ne vem od kje.'
Jaz '3 leta nazaj sva se spoznala.'
Christian '3 leta? Čakaj, kje sem jaz delal takrat... Ne, nisi to ti.'
Jaz 'Lally, zaledna pisarna? Ja, to sem jaz.'
Christian 'Shit, zdaj mi je pa neprijetno, da te nisem prepoznal.'
Jaz 'Saj me sigurno nista niti Adam in Mark, ste se vsi tako uradno pogovarjali z mano, haha.'
Christian 'Ja, sigurno te nista. Ampak res mi je neprijetno, haha.'
Jaz 'Haha, ne sekiraj se, saj se me ne moreš spomniti, trikrat sva se verjetno videla v živo, edino po telefonu sva se večkrat slišala, ampak spet ne tolikokrat.'
Christian 'Ja, še takrat, ko sva se, je bilo službeno, dlje sem imel licenco kot ti, ampak si me vedno nekaj novega naučila, mi je bilo kar neprijetno, haha.'
Jaz 'Zakaj neprijetno? haha?
Christian 'Ja, ker sem imel 2 leti več licence, ti si jo imela pa samo pol leta, a vedela 5x več od mene, haha.'
Jaz 'Zato pa je zaledna pisarna, haha.'
Christian 'Okej, to je res ja, haha. Kje pa zdaj delaš?
Jaz 'Verjameš ali ne, še vedno na istem mestu.'
Christian 'Pa menda ja ne.'
Jaz 'Ja, samo še jaz in mami sva te tepki, ki se ne upata nič reči ali narediti.'
Christian 'Sem slišal, kako se dela norca direktor iz vaju, ampak sem mislil, da sta že šli.'
Jaz 'Ah, kje. Jaz nimam kam, mami je pa leto dni pred penzijo, se ji pa ne splača iti drugam. Ona je rekla, da bo to leto še zdržala, potem pa zaključi.'
Christian 'Ostali smo pa en za drugim dali odpoved.'
Jaz 'Res je ja. Skupine ni več.'
Christian 'Prav bedno mi je, ker nisi še šla, sploh s toliko znanja, ki ga imaš in te tako zaničuje direktor.'
Jaz 'Ah, saj veš, kakšen je...'
Christian 'O, ja vem...'
Jaz 'No, saj jaz sem sedaj naslednja za 'odstrel', če tako povem.'
Christian 'Zakaj pa to?'
Jaz 'Sem neuporabna za firmo.'
Christian 'Pa ni tega rekel.'
Jaz 'Je ja, ampak ne meni direktno, ampak mami.'
Christian 'On res ni normalen.'
Jaz 'Ne ni...'
Christian 'Če rabiš službo, povej. Z veseljem ti jo uredim v tem podjetju, kjer sem jaz.'
Jaz 'Kaj pa delaš?'
Christian 'Še vedno delam z ljudmi, ampak veš kaj je problem..'
Jaz 'Ne dohajaš s poročili, predvidevam.'
Christian 'Haha, točno to, se še vedno spomniš.'
Jaz 'Seveda se, zaradi tebe so uvedli rok, da je najkasneje do 23.ure tisti dan potrebno oddati dnevno poročilo.'
Christian 'Ja, res je, haha. Malo mi je bilo neprijetno, ampak je bilo kar v redu, da sem imel nek rok.'
Jaz 'To pa verjamem ja, haha.'
Medtem v vodi...
Adam 'Glejte, kako sta se zaklepetala.'
Sophie 'Pa še zraven nje se je ulegel.'
Peggy 'Mislim, da plan počasi deluje.'
Mark 'Res je. Gremo zvečer spet ven pa nadaljujemo tam?'
Sophie 'Da ju še malo bolj 'brcnemo v rit''
Mark 'Točno to ja.'
Pogledala sem proti morju in videla, da prihajajo ven iz vode. Usedli so se in naročili pijačo.
Mark 'Gremo zvečer ven?'
Christian 'Ja, lahko ja.'
In me pogleda.
Jaz 'Ja, lahko.'
Sophie 'Okej, potem pa tole spijemo pa gremo še malo v vodo, Lally to rundo tudi ti, potem pa dalje.'
Jaz 'Okej.'
Popili so pijačo, jaz še zadnji požirek kave in so šli proti vodi, jaz pa sem morala dati dol samo še sončna očala in ruto, ki sem jo imela ovito okrog pasu. Christian me je počakal, da sem jaz to vse v miru naredila.
Christian 'Si?
Jaz 'Ja, sem.'
Šla sva v vodo...
Komentarji
Objavite komentar